TURBOforum.pl to specjlistyczne forum dyskusyjne poświęcone tematyce turbosprężarek samochodowych. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące wszystkich producentów turbosprężarek: Garrett, Honeywell, BorgWarner, Vaico, Elring, Pierburg, Motair Turbolader, Schlutter Turbolader, Holset, IHI, Mitsubishi, Schwitzer itp. Na forum znajdziesz również ciekawe artykuły oraz porady dotyczące turbosprężarek samochodowych: zasady działania turbosprężarek, przyczyny awarii turbosprężarek, diagnostyka turbosprężarki, instrukacje montażu turbosprężarki, regenaracja turbosprężarki. Twoje auto gwiżdże, traci moc? To miejsce dla Ciebie!


Dzisiaj jest 28 paź 2021, 13:24


Strefa czasowa UTC+2godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
|X|
Post: 20 sie 2013, 11:22 
Miesiąc temu podróżowałem przez Polskę swoją Laguną II z silnikiem 1.9 dCi o mocy 120 KM. Prędkość około 100 km/h, obroty 2100 obr./min. W pewnym momencie, pojazd momentalnie stracił moc do tego stopnia, że z nogą w podłodze osiągałem maksymalnie 70 km/h. Zauważyłem przy tym, że nie słychać gwizdu turbosprężarki. Po chwili zaświeciła się kontrolka od świec żarowych, co wzbudziło u mnie wielki niepokój. Auto jednak z zaświeconą kontrolką odzyskało ciutkę mocy, dzięki czemu vmax wynosiło już 100 km/h. Dojeżdżając do Krakowa (jadąc 40 km z usterką), zatrzymałem się na stacji by coś zjeść, po czym odpaliłem auto i znowu maksymalnie 70 km/h. Po paru sekundach auto odzyskało całkowitą moc i znowu słychać turbosprężarkę. W Krakowie podpiąłem Lagunę pod Clipa, który wykazał spaloną świecę żarową, jeden wtryskiwacz może już przelewać oraz problem z czujnikiem ciśnienia doładowania. Wtryskiwacz oddałem do regeneracji, świece żarowe wymieniłem, ale wczoraj problem się powtórzył. Wymieniłem więc wspomniany czujnik, ale nic to nie pomogło! Jakieś rady? Mechanicy mówią, że turbosprężarka raczej jest do wymiany, kiedy regenerowałem ją miesiąc temu...


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
|X|
Post: 23 sie 2013, 9:28 
Offline

Rejestracja: 08 mar 2013, 10:39
Posty: 110
Jakie były objawy samochodu przed wymianą turbosprężarki ponad miesiąc temu? Jeżeli były podobne do obecnych, to winą jest albo układ zasilania paliwem albo czujnik ciśnienia doładowania albo zanieczyszczony zawór EGR. Jeżeli układ paliwowy został zdiagnozowany i naprawiony, to zostaje nam czujnik i EGR. Zawór recyrkulacji spalin często w Lagunach objawia się podobnymi sytuacjami, dlatego warto go wyczyścić ewentualnie wymienić na nowy. Jeżeli to nie pomoże, to jeszcze zostaje sprawdzenie zasilania na przewodach od czujnika ciśnienia doładowania. Zdarzały się przypadki zwarcia właśnie przewodów od tego czujnika.

Obrazek


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Opcje:
Wyłącz BBCode
Wyłącz emotikony
Wyłącz przetwarzanie odnośników
Potwierdzenie wysłania postu
Aby zapobiec automatycznemu zamieszczaniu postów, witryna wymaga wpisania kodu potwierdzającego. Kod jest widoczny na obrazku poniżej. Jeśli występują problemy z jego odczytaniem, należy skontaktować się z .
Kod potwierdzający:
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
   

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Audi 3.0 Tdi CDUD TURBO PROBLEM  Audi turbosprężarki  Anonymous  0
 500 1.3 D MultiJet problem z turbosprężarką.  Fiat turbosprężarki  Anonymous  3
 Problem z Turbina- wpada w tryb awaryjny powyżej 120km/h  Różne temety powiązane z turbosprężarkami  b3nyy  0
 Obecnie stosowane systemy doładowania.  Budowa zasada działania układów turbodoładowania (turbosprężarki samochodowe)  Anonymous  1
 Jakie ciśnienie doładowania, ile maksymalnie ?  Budowa zasada działania układów turbodoładowania (turbosprężarki samochodowe)  Anonymous  1
Przejdź do:  

cron > • Powered by phpBB3 © 2007 phpBB Group