TURBOforum.pl to specjlistyczne forum dyskusyjne poświęcone tematyce turbosprężarek samochodowych. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące wszystkich producentów turbosprężarek: Garrett, Honeywell, BorgWarner, Vaico, Elring, Pierburg, Motair Turbolader, Schlutter Turbolader, Holset, IHI, Mitsubishi, Schwitzer itp. Na forum znajdziesz również ciekawe artykuły oraz porady dotyczące turbosprężarek samochodowych: zasady działania turbosprężarek, przyczyny awarii turbosprężarek, diagnostyka turbosprężarki, instrukacje montażu turbosprężarki, regenaracja turbosprężarki. Twoje auto gwiżdże, traci moc? To miejsce dla Ciebie!


Dzisiaj jest 28 paź 2021, 13:24


Strefa czasowa UTC+2godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
|X|
Post: 07 mar 2013, 12:10 
Ostatnio jechałem na trasie i turbo przestało podawać moc, sprężanie na poziomie -0,5 do 0,0 (czyli nic) brak mocy silnik kręcił normalnie do 6 tyś. obrotów.

Przyczyna: prawdopodobnie za mało oleju, turbosprężarka zniszczona nie do naprawienia, ani regeneracji.

Zacząłem szukać turbo - nowa wtedy wydawała mi się kosmicznie droga przez sc ponad 3000zł (komplet z kolektorem), przez miesiąc nie było na ebay zadnej używki, w końcu jeden z kolegów z forum miał i mi sprzedał koszt troche ponad 1000zl (niestety okazało się że bez kolektora wydechowego)

Mechanik stwierdził że mój kolektor jest popękany i to złom. Więc zacząłem poszukiwania samego kolektora, sc nie sprzedaje samych kolektorów tylko komplet z turbo.
W niemczech można kupić kolektory za 300euro, troche drogo, kolejny miesiąc minął, po konsultacjach kolega z forum zaproponował, żeby spróbować zamontować turbo starym kolektorze.

Tak zrobiliśmy, po wjeździe z warsztatu wszystko ok, sprężanie do 1,5bara, po 5km koniec sprężania i turbo znowu nie spręża (-0,5 do 0,0), na drugi dzień wziąłem turbosprężarkę do Turbotech w Poznaniu (firma która regeneruje turbosprężarki) potwierdzili że z turbo wszystko jest ok.

Ale stwierdziłem że kupię nową turbosprężarkę razem z nowym kolektorem w komplecie udało mi się załatwić cenę trochę ponad 2.500zł (Garrett produkował turbo 1,5 miesiąca).
Do tego kupiłem wszystkie nowe uszczelki itp, za każdym razem wymiana oleju, oczyszczenie miski olejowej itp.

Kiedy wszystko zostało zamontowane, wyjechałem z warsztatu i wszystko ok, sprężanie do 1,5 bara ale stwierdziłem że będę jeździł spokojnie przez pierwsze paręset km i dupa po 30 km znowu to samo coś powoduje że turbo się odłącza, brak sprężania, SM jedzie jak ślimak a biegi zmienia i tak przy 5,5 tys - 6,0 tys obr/min. .

Można się załamać, na części poszło ponad 4.500 + robocizna i nadal nic.

Jeszcze dla sprawdzenia odłączyłem akumulator i okazało się że turbo działa, ale po paru kilometrach i mocniejszym wciśnięciu gazu odłącza się.


Zgłoś ten post
Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 
|X|
Post: 08 mar 2013, 14:57 
Offline

Rejestracja: 08 mar 2013, 10:39
Posty: 110
Sterownik, przepływomierz, układ wydechowy, egr. Te systemy zostały sprawdzone?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Opcje:
Wyłącz BBCode
Wyłącz emotikony
Wyłącz przetwarzanie odnośników
Potwierdzenie wysłania postu
Aby zapobiec automatycznemu zamieszczaniu postów, witryna wymaga wpisania kodu potwierdzającego. Kod jest widoczny na obrazku poniżej. Jeśli występują problemy z jego odczytaniem, należy skontaktować się z .
Kod potwierdzający:
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
   

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

 Podobne tematy
 Tytuł tematu   Forum   Autor   Odpowiedzi 
 Metaliczne dźwięki od turbo - smart 0.8 CDI  Smart turbosprężarki  Anonymous  1
 Wyłamane łopatki turbosprężarki Smart Fortwo  Smart turbosprężarki  Anonymous  1
Przejdź do:  

cron > • Powered by phpBB3 © 2007 phpBB Group