Turbosprężarki forum - wszystko o regeneracji i naprawie turbin
http://turboforum.pl/

Nieznośne gwizdanie podczas przyspieszania Cruze
http://turboforum.pl/nieznosne-gwizdanie-podczas-przyspieszania-cruze-t284.html
Strona 1 z 1

Autor:  Zbigniew52 [ 24 lip 2013, 12:37 ]
Tytuł:  Nieznośne gwizdanie podczas przyspieszania Cruze

Witam,
Od dłuższego czasu irytuje mnie gwizdanie podczas przyspieszania. Wiem, że jest to spowodowane możliwą nieszczelnością układu dolotowego, jednakże takiej nieszczelności nie znalazłem. Co więc może być przyczyną owego gwizdania?

Autor:  Douglas [ 24 lip 2013, 16:36 ]
Tytuł:  Re: Nieznośne gwizdanie podczas przyspieszania Cruze

Przyczyną gwizdania zazwyczaj jest nieszczelność na dolocie, jednak jeśli pisze Pan, że przewody oraz elementy układu dolotowego zostały sprawdzone pod tym kątem, to zostaje uszkodzony wirnik. Łopatki, które są zakrzywione mogą generować wspominany przez Pana gwizd. Proszę sprawdzić wirnik sprężarki (strona zimna). Jeżeli będzie w podobnym stanie jak na zdjęciu (chociaż na zdjęciu znajduje się ekstremalny przypadek), to turbina nadaje się do regeneracji.

Obrazek

Autor:  byq84 [ 24 mar 2015, 8:39 ]
Tytuł:  Re: Nieznośne gwizdanie podczas przyspieszania Cruze

Witam, i ja borykam się z problemem gwizdu turbosprężarki w 2.0 VCDI, samochód chodził idealnie do czasu oddania go do serwisu na wymianę sprzęgła. Po wymianie auto nie miało mocy, syczało i wróciło do serwisu. Mechanicy naprawili jakąś rurkę turbo dochodząca do Intercoolera. Auto odzyskało moc ale w tej chwili pogwizduje przy przyśpieszaniu i odjęciu gazu. Czy mechanicy uszkodzili mi turbinę czy jest to jakaś nieszczelność?

Pozdrawiam.

Autor:  czech [ 29 mar 2015, 10:29 ]
Tytuł:  Re: Nieznośne gwizdanie podczas przyspieszania Cruze

Sprawa raczej prosta jak był uszkodzony przód powietrza to mogło się coś dostać na turbinę i uszkodziło łopatki co powoduje dźwięki z turbosprężarki. Jest jeszcze możliwość, że przy jakiejś naprawie coś zostało mechanikowi w przewodach i też uszkodziło turbo - i to jest najbardziej prawdopodobne, że w twoim przypadku tak było, ale kto się przyzna do błędu.

Autor:  Gość [ 31 mar 2015, 18:00 ]
Tytuł:  Re: Nieznośne gwizdanie podczas przyspieszania Cruze

Uszkodzona była rurka dochodząca do IC. Wiec teoretycznie wlot powietrza nie był ruszany. Auto ma moc, nie kopci tylko pogwizduje przy 2 tys. Nie jestem w stanie stwierdzić czy tak było wcześniej. Pozostaje jeździć i zobaczymy co się wydarzy. obstawiam ze może jest jakaś nieszczelnOść w dolcie.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/