Turbosprężarki forum - wszystko o regeneracji i naprawie turbin
http://turboforum.pl/

OM612 i uszkodzona turbina.
http://turboforum.pl/om612-i-uszkodzona-turbina-t398.html
Strona 1 z 1

Autor:  Pumba1990 [ 30 paź 2015, 9:37 ]
Tytuł:  OM612 i uszkodzona turbina.

Witam!

Chciałbym zasięgnąć waszej opinii ponieważ jakiś czas temu dopadł mnie problem gwiżdżącej turbiny. Problem pojawił się kiedy turbina zaczęła gwizdać zdecydowanie głośniej a na postoju na wolnych obrotach po jakiś 15 sekundach zaczynała szumieć jak wentylator, po dodaniu gazu i zejściu na niskie obroty znów 15 sekund cisza i potem szum jak wentylator. Stwierdziłem że turbo się skończyło. Po za tym miała już luz poprzeczny na wirniku więc stwierdziłem że wymienię samo CHRA, wyczyszczę łopatki geometrii i będzie ok. Po rozebraniu gorącej strony turbiny widok jest następujący:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Łopatki zmiennej geometrii z wżerami, pogięte, wirnik powyszczerbiany, muszla też posiada wżery. Pytanie co jest tego powodem. Jeżeli jakieś ciało obce to skąd wzięło się w spalinach z silnika. Ponoć taki defekt wirnika może również powstać od za gorącej temperatury spalin, a cząstki wirnika robią spustoszenie na geometrii. Ale ani nie ma dramatycznych korekcji wtrysku podpinając pod komputer, po za tym wydaje mi się że silnik miałby wtedy problemy z za wysoką temperatura, a mój silnik akurat cierpi na to co większość CDI czyli wolne nagrzewanie się. Katalizatory obydwa puste w środku więc nie ma mowy o zapchanych katach. Po za tym sama praca silnika jest bez zarzutów. Czy na taki stan wirnika może mieć wpływ po prostu przebieg turbiny? Nie wiem co o tym myśleć, a po za tym chcę uchronić się od tego że założę nową turbinę i za jakąś chwilę następna będzie nadawała się jedynie do wyrzucenia na złom. Będę mocno wdzięczny za wszystkie sugestie i porady.

Autor:  BORCAR [ 16 cze 2016, 9:21 ]
Tytuł:  Re: OM612 i uszkodzona turbina.

Przyczyną takich uszkodzen jest ciało obce wydostajace sie z silnika po stronie wydechowej, moze to byc np rdza z kolektora wydechowego , brud z zaworu egr, zcrakerowany olej z prowadnic zaworowych

Autor:  Gość [ 20 cze 2016, 22:25 ]
Tytuł:  Re: OM612 i uszkodzona turbina.

lub kawałek świecy żarowej...

Autor:  mawawrz [ 21 wrz 2016, 10:12 ]
Tytuł:  Re: OM612 i uszkodzona turbina.

Ciało obce to najsensowniejsze rozwiązanie problemu.

kasyno bez depozytu

Autor:  Balmax [ 01 mar 2017, 14:10 ]
Tytuł:  Re: OM612 i uszkodzona turbina.

U mnie taka sytuacja występowała, gdy powstał mi nagar na zaworach.

Autor:  Tiktak [ 14 mar 2017, 13:47 ]
Tytuł:  Re: OM612 i uszkodzona turbina.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ja w takiej sytuacji od razu udałbym się do dobrego serwisu, tak by szybko naprawić niesprawną turbinę. W zeszłym roku, gdy miałem problem z turbosprężarką, to od razu udałem się do AMSerwis - szybko radzą tam sobie z regenerowaniem turbosprężarek.

Autor:  Gość [ 26 lut 2019, 10:10 ]
Tytuł:  Re: OM612 i uszkodzona turbina.

nie zwlekaj i jedź od razu do mechanika, od siebie mogę polecić firmę regmot, specjaliści od regeneracji

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/